свічки для гбо

Свічки запалювання на ГБО: чим відрізняються, як вибрати

 

Після переобладнання автомобіля на газобалонну систему, виробники рекомендують встановлювати на двигун свічки запалювання для ГБО, розроблені спеціально для експлуатації на метані або пропані. Отож розберемось, чим відрізняються та які свічки кращі для ГБО.

 

Чи потрібно встановлювати спеціальні свічки для ГБО?

 

Бензинова суміш займається при температурі 470º–530º, а газ — при температурі 510º–580º. Також, для запалювання газової суміші потрібна більш потужна іскра. Таким чином, свічки піддаються вищим температурам та працюють під більшим навантаженням.

 

Спеціальні свічки для газу відрізняються від звичайних бензинових тільки зміненими зазорами електродів і більшим калильним індексом (призначені для роботи на більшій температурі). Вони прекрасно працюють з усіма типами палива. Фактично, те саме можна сказати й про дорогі бензинові свічки. Придбавши їх, Ви також отримуєте надбавку потужності та зниження витрат палива внаслідок оптимізації процесу згоряння паливно-повітряної суміші в циліндрі.

 

Якщо їздити на дешевих бензинових свічках, на них буде утворюватися нагар і непотрібні відкладення, а їх перегрів призведе до передчасного виходу з ладу. Крім того, нагар може з’явитися на циліндрі й у вихлопній системі. Звичайні бензинові свічки виходять із ладу набагато швидше

 

Чим відрізняються свічки для ГБО

 

Деякі виробники свічок запалювання для ГБО 4 покоління спеціально змінюють конструкцію виробів або вдосконалюють їх. Наприклад, наносять додатковий захисний шар — це дає змогу зменшити нагар і підвищити ресурс до 150-200 тисяч кілометрів без істотного погіршення властивостей. Вони дозволяють отримати майже 5% надбавку потужності та знизити витрату пального приблизно на 7%. Дешеві варіанти можуть і не прослужити 15-20 тис. км.

 

У свічках запалювання для газу містяться такі метали: 

  • Мідь. Метал відмінно проводить електричний струм і має підвищену гнучкість — з нього виготовляють стрижень бічного електрода;
  • Платина. З матеріалу створюють покриття для бічних електродів, які виконують захисну функцію;
  • Іридій. З цього елементу виготовляються центральні електроди свічок для газобалонного обладнання будь-якого покоління.

 

Робота на газі без заміни свічок запалювання

 

Свічки запалювання для газу мають не тільки низку відмінностей та переваг: вони дорожчі бензинових, тому власники часто задумуються про доцільність заміни. Якщо після монтажу ГБО не змінювати свічки запалювання, то серйозних проблем не буде, але заміну звичайних свічок потрібно буде проводити частіше, тому економити не вдасться.

 

Ви навряд чи відчуєте переваги від будь-якого типу свічок якщо ГБО буде неправильно встановлено, порушено рекомендації по налаштуванню, або не будете слідувати інструкціям по експлуатації̈. Ми рекомендуємо встановлювати тільки якісні свічки на авто з ГБО. Вони мають тривалий термін експлуатації, не знижують потужність і не збільшують витрати палива.

 

Практика показує, що кращі свічки для авто на газу виробляють японці. Оптимальним вибором для автомобіля, оснащеного газобалонною установкою, є моделі Denso IW20 та NGK Laser Line 2.