реєстрація гбо 2021

Реєстрація ГБО

 

Встановлене газове обладнання, згідно з законодавством України, приймається переобладнанням транспортного засобу і повинне узгодитись з організацією з оцінки відповідності транспортного засобу та вписатись у свідоцтво про реєстрацію автомобіля протягом 10 днів з дня установки.

Керування автомобілем з незареєстрованою газовою установкою тягне за собою накладання штрафу, а при повторному такому порушенні протягом року передбачається позбавлення права керування від трьох до шести місяців. Щоправда, наявність встановленого ГБО інспектор не має констатувати "на вигляд", підтвердження факту встановлення газового обладнання здійснюється згідно зі складеним актом перевірки технічного стану автомобіля.

Після встановлення ГБО власник авто повинен звернутись до організації з оцінки відповідності транспортного засобу. Організація з оцінки видає сертифікат відповідності, який далі надається разом і з іншими документами в сервісному центрі МВС для реєстрації газового обладнання та виготовлення нового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Процес оформлення займе орієнтовно 2-3 дні при ознайомленні з даною інформацією.

 

Для успішного проходження сертифікації встановлене обладнання повинне повністю відповідати вимогам ТУ У 45.2-3274809648-002:2019, в іншому випадку через порушення вимог автомобіль сертифікацію не пройде і буде відправлений для виправлення помилок зі встановлення. Саме тому необхідно обирати перевірені СТО, оскільки, від професійності та компетентності установників залежить економія часу та заощадження коштів не тільки при експлуатації, а й відразу при реєстрації обладнання.


Сертифікація у наших партнерів з оцінки відповідності коштує 3000 грн та сплачується на місці проведення. Після встановлення ми надаємо контакти центрів для оцінки у Вінниці та області. Тривалість процедури складає близько однієї години, за яку фахівці оглядають переобладнаний на газ автомобіль. Прямуючи до центру сертифікації захопіть паспорт та свідоцтво на реєстрацію автомобіля.

 

Співробітниками центру на встановленому автомобілі перевіряється:

  • відповідність газового обладнання технічній документації та маркування;
  • наявність спеціальних клапанів які запобігають потраплянню газу в салон;
  • трубопроводи по яких рухається газ від балона до двигуна для виявлення можливих порушень цілісності чи витоку;
  • оцінка правильності встановлення обладнання в цілому відповідно до технічних умов.


Сертифікат відповідності, при відсутності зауважень відповідності встановленому стандарту, відправляється з Києва та отримується в центрі сертифікації або Новою поштою, як правило, вже на наступний день.


Відразу після установки рекомендуємо записатись наперед з особистого кабінету водія в онлайн особисту чергу до місцевого сервісного центру МВС на сайті https://hsc.gov.ua для заміни свідоцтва про реєстрацію, оскільки, черга на запис іноді складає від 2-х тижнів. Приїхавши до сервісного центру в обраний час, процедура перереєстрації займе приблизно 1-2 години та коштуватиме 480 або 500 грн в залежності від виробника автомобіля.


Для реєстрації газового обладнання в сервісному центрі МВС необхідні документи:

  • паспорт власника автомобіля та ідентифікаційний номер платника податків;
  • сертифікат відповідності;
  • акт прийому-передачі авто;
  • свідоцтво про погодження конструкції.

В сервісному центрі також буде проведено безкоштовний огляд автомобіля експертом з метою звірити фактичні номери кузова та двигуна автомобіля з зареєстрованими. У підсумку, власник автомобіля отримує нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з вписаним переобладнанням на газ.

Як правильно зареєструвати ГБО на авто пригнане з-за кордону?
Якщо ви купуєте авто з Європи чи Америки задля економії коштів та часу рекомендуємо до здійснення кроків з оцінки відповідності та реєстрації в сервісному центрі МВС провести установку ГБО, а вже потім реєструвати автомобіль аби двічі не платити за виготовлення свідоцтва про реєстрацію та не витрачати власний час.

У яких випадках реєстрація ГБО в МВС неможлива?
1. На авто встановлені безномерні агрегати – кузов або двигун;
2. Ідентифікаційні номери агрегатів знищені внаслідок корозії частково або повністю;
3. Транспортний засіб зареєстровано в іншій країні;
4. Транспорті засоби гаражного виробництва.