фільтри ГБО

Фільтри ГБО: як вибрати й коли проводити заміну


Незважаючи на природну чистоту газу, під час транспортування і зберігання, у його складі з’являються різні домішки: маслянисті речовини, пил, продукти окислення. Вони погіршують експлуатаційні характеристики та забивають елементи газобалонного обладнання. Це негативно позначається на їх стані, що нерідко призводить до поломки всієї системи. Щоби забезпечити нормальну роботу, використовують фільтри на ГБО, які видаляють зайві домішки з палива.


Різновиди фільтрів ГБО

Як правило, очистка газового палива виконується у два етапи і для цього використовують різні типи фільтруючих елементів:

Фільтр грубої очистки розташовується перед редуктором. Він призначений для очистки газу в рідкому стані, перед тим, як він потрапить в редуктор. Очищає від металевого пилу та інших крупнозернистих часток. Фільтри грубої очистки мають просту конструкцію і виготовляються з целюлози, скловолокна або поліестеру. 

Фільтр тонкої очистки запобігає забрудненню речовинами, що утворюються при перетворенні газу з рідкого стану в газоподібний. Такий елемент встановлюється перед газовими форсунками. Фільтр тонкої очистки повинен мати міцний корпус. Деякі моделі додатково оснащені резервуаром-відстійником, який затримує пил і дрібні частинки.Недооцінювати важливість фільтрів у системі ГБО не варто. Завдяки їм водії істотно заощаджують на пальному та ремонті обладнання. Неякісний фільтр заб’ється вже через 2–3 тис. км — економія призведе до необхідності дорогого ремонту.


Заміна фільтрів ГБО

Забитий фільтруючий елемент створює проблеми з попаданням твердих частинок у газові форсунки — це значно зменшує їхній ресурс. Водночас збільшуються витрати палива на 10–15 %. Ознакою необхідності заміни є мимовільне перемикання з газу на бензин. У такому випадку газ не може в повному обсязі потрапити в циліндри, і ГБО вважає, що суміш збіднена. Також двигун не набирає звичну потужність або навіть глохне.


Заміну фільтрів ГБО
рекомендують робити кожні 8–10 тис. км. Заміна займає приблизно 30 хвилин, оскільки передбачає часткове розбирання редуктора, від’єднання магістралей, зняття вузла з кронштейна та інші операції.Як вибрати фільтри ГБО


Під час вибору фільтра ГБО 4 покоління потрібно звернути увагу на такі моменти:

  • Характеристики. Вибирати елемент потрібно за параметрами, які рекомендує виробник ГБО;
  • Ціна. Хороший фільтр не може коштувати надто дешево, тому варто звернути увагу на більш дорогі комплекти;
  • Виробник. Не рекомендуємо вибирати фільтри від невідомих виробників, оскільки вони можуть забитися через 3–5 тис. км.


Ціна фільтрів ГБО не така висока, а їхня заміна обійдеться набагато дешевше, ніж ремонт редуктора й інших комплектуючих, які можуть постраждати в результаті попадання в них газу з домішками.